Medlemslogin

Søg på Gamle Danske Hønsehunde

Indtast søgeord nedenfor og klik "Søg"

Søg på Gamle Danske Hønsehunde

Indtast søgeord nedenfor og klik "Søg"

×

Markprøvevindere 2018

Markprøvevindere og deltagere

  • FJD's prøve ved Herning 1. november 2018

  • Brugsklasse i Grindsted d. 25. september 2018

  • Brugsklasse i Ribe d. 26 september 2018

  • GDH-Hovedprøve ved Niløse den 8. april 2018

  • FJD's markprøve ved Hobro den 6. april 2018

  • DJ's markprøve ved Niløse den 29. marts 2018

  • 5-Klub Int. Vinderklasse ved Vilbjerg den 25. marts 2018

  • DJ's markprøve Dalbyover den 18. marts 2018

  • DJ's markprøve Vibe Sj. den 17. marts 2018

  • DJ's markprøve ved Rødekro den 10. marts 2018



FJD's prøve ved Herning 1. november 2018

DK17818/2014 - Charletan's Joker
Opdrætter: Kennel Charletan
E/F: Rene Haagen
3. præmie

DK14228/2017 - Freya
Opdrætter: Bente Ørgaard
E/F: Claus Dahl Skaaning
2. præmie UK

FJD's prøve ved Otterup 17. oktober 2018

DK09790/2016 - Where The Heart is' Rynke
O/E/F: Stine Julø
3. præmie

DDK's brugsklasse Næstved 2. oktober 2018

DK10769/2013 - Luda
Opdrætter: Jens Peter Jensen
E/F: Troels Djælund
3. præmie

DDK's brugsklasse Grindsted 25. september 2018

DK17821/2014 - Charletan's Jackie
Opdrætter: Kennel Charletan
E/F: Christian Aasberg Poulsen
3. præmie

DKK's brugsklasse Ribe den 26. september 2018

DK17821/2014 - Charletan's Jackie
Opdrætter: Kennel Charletan
E/F: Christian Aasberg Poulsen
1. præmie

5-Klub markprøve ved Daubjerg den 2. september 2018

DK12160/2014 - Tjalfe
Opdrætter: Jens Jacob Nedergaard
E/F: Lea Merrild Vestergaard
2. præmie ÅK

DK07689/2017 - Pentax
O/E/F Marianne Hummelgaard
IFF

GDH-Hovedprøven ved Niløse den 8. april 2018

DK10769/2013 - Luda
Opdrætter: Jens Peter Jensen
E/F: Troels Djælund
1. vinder, Int. Vinderklasse. Prøvens bedste hund, matchning

DK14544/2016 - Luna
Opdrætter:Hans Jørgen Jørgensen
E/F: Sanne Brasholt
1. præmie UK, bedste unghund, m
atchning

DK11979/2016 - Nelly
Opdrætter: Bente Ørgaard
E/F: Claus Boholm
1. præmie UK, m
atchning

DK09474/2013 - Smilla
Opdrætter: Heidi og Andreas Konstmann-Lange
E/F: Ninna Falck
2. præmie ÅK

DK13277/2013 - Nordenfjordens GDH Zeta 
Opdrætter: Nordenfjordens GDH
E/F:  Lisbeth Ahm Hansen
3. præmie ÅK

FJD's markprøve ved Hobro den 6. april 2018

DK 08086/2016 Vayia
Opdrætter: Kirsten Sønder
E/F: Marie-Louise Mærsk-Møller
3. præmie UK

DJ's markprøve ved Niløse den 29. marts 2018

DK06836/2016 - Ahm-Hansen's Klokkeblomst
Opdrætter: Kennel Ahm-Hansen
E/F: Ninna Falck
1. præmie UK

5-Klub Int. Vinderklasse ved Vilbjerg den 25. marts 2018

DK10769/2013 - Luda
Opdrætter: Jens Peter Jensen
E/F: Troels Djælund
2. vinder

DJ's markprøve ved Sorø den 21. marts 2018

DK09790/2016 - Where The Heart is' Rynke
O/E/F: Stine Julø
IFF

DJ's markprøve ved Dalbyover den 18. marts 2018

DK06832/2016 - Ahm-Hansen's Lady
Opdrætter: Kennel Ahm-Hansen
E/F: Kim Sørensen
2. præmie UK

DK12160/2014 - Tjalfe
Opdrætter: Jens Jacob Nedergaard
E/F: Lea Merrild Vestergaard
3. præmie ÅK

DJ's markprøve ved Vibe Sj. den 17. marts 2018

DK10769/2013 - Luda
Opdrætter: Jens Peter Jensen
E/F: Troels Djælund
1. præmie ÅK

DK06836/2016 - Ahm-Hansen's Klokkeblomst
Opdrætter: Kennel Ahm-Hansen
E/F: Ninna Falck
1. præmie UK

DK09474/2013 - Smilla
Opdrætter: Heidi og Andreas Konstmann-Lange
E/F: Torben Bladt Hansen
1. præmie ÅK

FJD's markprøve ved Ribe den 13. marts 2018

DK17874/2015 - Vi-Jo Chogun
Opdrætter: Gunhild Allermann
E/F: Kristian Nørby Sørensen
3. præmie ÅK

DJ's markprøve ved Rødekro den 10. marts 2018

DK13373/2014-Luna
Opdrætter: Svend Erik Vandborg
E/F: Christian Petersen
1. præmie ÅK

DK10769/2013 - Luda
Opdrætter: Jens Peter Jensen
E/F: Troels Djælund
1. præmie ÅK