Medlemslogin

Søg på Gamle Danske Hønsehunde

Indtast søgeord nedenfor og klik "Søg"

Søg på Gamle Danske Hønsehunde

Indtast søgeord nedenfor og klik "Søg"

×

Markprøvevindere 2019
  • GDH-kvalitetsprøve ved Viborg den 29. september 2019

  • 5 Klub Int. Vinderklasse på Samsø den 28. september 2019

  • SJD's brugsprøve ved Slagelse den 20. september 2019

  • DJ's markprøve ved Holbæk den 8. september 2019

  • DJ's markprøve ved Slagelse den 7. september 2019

  • SJD's markprøve ved Skive den 13. april 2019

  • GDH-Hovedprøven ved Daubjerg den 6. april 2019

  • DJ's markprøve ved Slagelse den 30. marts 2019

  • DJ's markprøve ved Rødekro den 30. marts 2019

  • DJ's markprøve ved Hjallerup den 16. marts 2019

  • SJD's markprøve ved Slagelse den 16. marts 2019

SJD's markprøve ved Otterup den 16. oktober 2019

DK17818/2014 - Charletan's Joker 
Opdrætter: Kennel Charletan 
E/F: Rene Haagen 
2. præmie ÅK

GDH - kvalitetsprøve ved Viborg den 29. september 2019

DK07689/2017 - Pentax 
O/E/F Marianne Hummelgaard 
2. præmie ÅK 

DK14729/2015 - Gloriousgrizzly
O: Kristian Lund Jakobsen
E/F: Bente Jensby
3. præmie ÅK

5 Klub Int. Vinderklasse på Samsø den 28. september 2019

DK08902/2014-Flade Revdal Fuji 
Opdrætter: Gert Bonde Iversen 
E/F: Marianne Hummelgaard 
2. vinder

DK10769/2013 - Luda
Opdrætter: Jens Peter Jensen
E/F: Troels Djælund
4. vinder

Langhårsklubbens 40 års jubilærums brugsprøve på Samsø den 21. september 2019

DK08902/2014-Flade Revdal Fuji 
Opdrætter: Gert Bonde Iversen 
E/F: Marianne Hummelgaard 
3. præmie 

DK02115/2016 - Thorkilsen's Anton 
Opdrætter: Gunnar Thorkilsen 
E/F: Knud Aage Madsen 
3. præmie

DJ's markprøve på Samsø den 28. september 2019

DK15748/2017 - Charletan's Nelson
O: Gunnar Thorkilsen og Dorthe Thorkilsen 
E/F: Gunnar Thorkildsen
2. præmie

SJD's brugsprøve ved Slagelse den 20. september 2019

DK11974/2016 - Zinga 
Opdrætter: Bente Ørgaard 
E/F: Niels Hardy Henriksen 
3. præmie

DJ's markprøve ved Holbæk den 8. september 2019

DK11974/2016 - Zinga 
Opdrætter: Bente Ørgaard 
E/F: Niels Hardy Henriksen 
1. præmie ÅK

DJ's markprøve ved Slagelse den 7. september 2019

DK11974/2016 - Zinga 
Opdrætter: Bente Ørgaard 
E/F: Niels Hardy Henriksen 
1. præmie ÅK

DK09790/2016 - Where The Heart is' Rynke 
O/E/F: Stine Julø
3. præmie

SJD's markprøve ved Skive den 13. april 2019

DK04792/2014 - Charletan's I'm Frida
O/E: Kennel Charletan F: Niels Bertram Mikkelsen
1. præmie ÅK

GDH-Hovedprøven ved Daubjerg den 6. april 2019

DK09474/2013 - Smilla
Opdrætter: Heidi og Andreas Konstmann-Lange
E/F: Torben B. Hansen 
1. vinder VK 

DK06293/2014 - Kira
Opdrætter: Knud Erik Jensen
E/F: Kenth Lange
2. præmie ÅK

DK02533/2018 - Charlie
Opdrætter: Christian Aasberg Poulsen
E/F: Mikael Engely Andersen
2. præmie UK

DJ's markprøve ved Slagelse den 30. marts 2019

DK02533/2018 - Charlie
Opdrætter: Christian Aasberg Poulsen
E/F: Mikael Engely Andersen
3. præmie UK

DJ's markprøve ved Rødekro den 30. marts 2019

DK07689/2017 - Pentax
O/E/F Marianne Hummelgaard
1. præmie ÅK

DJ's markprøve ved Hjallerup den 16. marts 2019

DK14544/2016 - Luna
Opdrætter: Hans Jørgen Jørgensen 
E/F: Sanne Brasholt 
2. præmie ÅK 

DJ's markprøve ved Kliplev den 16. marts 2019

DK17874/2015 - Vi-Jo Chogun
Opdrætter: Gunhild Allermann
E/F: Kristian Nørby Sørensen
2. præmie ÅK

SJD's markprøve ved Slagelse den 16. marts 2019

DK11974/2016 - Zinga
Opdrætter: Bente Ørgaard
E/F: Niels Hardy Henriksen
1. præmie ÅK

DK17818/2014 - Charletan's Joker
Opdrætter: Kennel Charletan 
E/F: Rene Haagen 
3. præmie ÅK

DK14228/2017 - Freya
Opdrætter: Bente Ørgaard
E/F: Claus Dahl Skaaning
1. præmie UK